Twitter Facebook
  • kdsa.com.tr
  • kdsa.com.tr

Programın Amacı

İnşaat sektörü ülkemizde ekonominin lokomotifi sayılabilir, zira yeni yatırımlar ve eski binaların tadilatları da gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle yeni binaların tasarımlarında çağdaş yapı malzemeleri kullanılarak yapıların kısa sürede bitirilip kullanıma hazır hâle getirilmesi hedeflenmektedir.


Bu kapsamda, binanın taşıyıcı sistemi için betonarme ve çelik konstrüksiyon seçilerek karkas sistemi tamamlanmakta, iç mekân ve dış cephe duvarlarında daha hızlı ve pratik çözümler sunan, içeriğinde alçı veya çimento olan, belirli boyut ve özelliklerde üretilmiş levhalar kullanılmaktadır.

 

Böylece, estetik, ısı, ses ve yangın performansı açısından nitelikli; iç ve dış duvarlarda harç kullanımı olmadan üretilebilen kuru duvar sistemlerinin imalatları ve kullanımları gün geçtikçe artmaya başlamıştır.


KURU DUVAR SİSTEMLERİ, imalatı yapılan iç ve dış duvarlarda herhangi bir şekilde ıslak ya da harçlı imalat gereği duyulmadan tamamlanan sistemler olarak tanımlanmaktadır.


 

Kuru Duvar Sistemleri Akademisi, bu tür duvarlardan beklenen akustik, termik ve yangın konularıyla ilgili olarak temel bilgilere hâkim olan ve güncel yönetmelikleri öğrenip,   iç ve dış duvarları projesindeki ihtiyaca göre (ses, ısı, yangın) tasarlayan, tasarlanmış sistemlerin şantiye ortamında doğru uygulanmasını sağlayan kişilerin yetiştirilmesini hedeflemektedir.


Bu programa katılıp sertifika almış olmak ilgili firmalara başvurulduğunda bu firmalar tarafından kabul görme ve tercih edilme avantajı sağlayacaktır.